ECHIPA ONE WORLD ROMANIA
Alexandru Solomon - director festival
Ana Alexandra Blidaru - director executiv

Oana Koulpy - coordonator festival
Diana Paroiu - coordonator finantare & parteneriate

Adina Bradeanu - co-programator & text catalog
Mona Nicoara - co-programator & text catalog

Andreea Dragan - coordonator guest service
Alexandra Ivan - coordonator parteneriate media
Dan Angelescu - coordonator comunicare online
Daniel Bratosin - asistent design grafic
Tudor Calnegru - coordonator tehnic
Cosmin Albu - coordonator print traffic
Darie Calnegru - asistent tehnic
Laurentiu Mares - asistent tehnic
Petra Dobruská - coordonator One World Romania la scoala
Andrei Agudaru - asistent evenimente speciale & coordonator voluntari
Boglarka Nagy - asistent preselectie & coordonator workshop
Cristina Zaharia - scout locatii petreceri

Monika Štěpánová - director fondator

Teona Galgotiu, Ioana Neagu, Gabriela Georgescu - asistenti proiecte educationale
Luminita Stanila, Miruna Mihutoiu - interni
Ioana Adriana Barbu, Nicoleta Denisa Radu, Ioana Enache - voluntari traduceri subtitrari

ECHIPA CENTRUL CEH
František Zachoval - director
René Kubášek - fost director
Jiřina Vyorálková - director adjunct
Iulia Turcanu - designer grafic, PR & coordonator evenimente


ECHIPA PROGRAMUL STATUL DE DREPT EUROPA DE SUD EST AL KONRAD-ADENAUER-STIFTUNG
Thorsten Geissler - director
Doru Toma - coordonator proiect
Suzana Maurer - asistent program
Ioana Petra - departament contabil


IMAGINEA EDITIEI
Art director: Ana Alexandra Blidaru
Layout & DTP: Daniel Bratosin
Webdesing: Serban Jipa
Programator website: Andrei Nastasa


SPOTUL FESTIVALULUI
Video de: Liviu Puzderca
Regie: Alexandru Solomon
Coregrafie: Paul Dunca
Muzica: „Raze de soare - Vis implinit” (Future Nuggets)
Productie: Mirela Tugui, Oana Koulpy
Multumiri: Alexandra Constantinescu, Alexandra Gaman, Alexandra Poenaru, Alina Tofan, Alina Tudor, Ana Alexandra Blidaru, Anca Raluca, Andra Popescu, Andreea Dragan, Corina Cimpoieru, Cristian Iordache, Cristian Nanculescu, Cristina Lilienfeld, Farahad Hagverdi, Hasmig Danielian, Ilinca Constantinescu, Ioachim SteTca, Irina Marinescu, Lucian Martin, Malte Pieper, Marcu Stetca, Maria-Beatrice, Mariana Gavriciuc, Narcisa Flavia Lazar, Nicoleta Lorelei Lungu, Nicoleta Moise, Petra Dobruská, Raluca Dan, Rene Kubašek, Ruxandra Stetca, Smaranda Gabudeanu, Teofana Stetca, Tudor Constantinescu