Invitații dezbaterilor OWR 11 - Duminică, 18 martie

Ca n fiecare an, la One World Romania avem scurte dezbateri programate după majoritate proiecțiilor din festival. Mai jos, regăsiți lista completă a invitaților de duminică, 18 martie:


Cinema Elvire Popesco 

 

11:30,Laudă Nimicului  * - urmat de un masterclass al regizorului Boris Mitić, moderat de Alexandru Solomon

14:30,Cntecele angajate ale lui Colette Magny & Am o mică problemă - urmat de Q&A cu regizorul Yves-Marie Mahe, moderată de Boglarka Nagy

16:30,Lindy Lou, juratul numărul 2 * - urmat de Q&A cu regizorul Florent Vassault, moderată de Boglarka Nagy

19:00,La revedere, PC * - urmat de Q&A cu regizorul Kazuo Hara și producătoarea Sachiko Kobayashi, moderată de Mona Nicoară

21:30,Vas de vis * - urmat de Q&A cu regizorul Yony Leyser, moderată de Vlad Levente Viski

 

Cinema Muzeul Țăranului 

 

11:00,Școala rebelilor * - urmat de Q&A cu Adelina Maria (fundația Leaders), moderată de Doru Toma

13:30,Cnd Dumnezeu doarme * - urmat de Q&A cu regizorul Till Schauder și Tudor Chirilă, moderată de Alexandru Solomon

16:00,ncă o știre despre refugiați  * - urmat de Q&A cu regizorul Orban Wallace, moderată de Teo Zăbavă

18:30,n trecere * - urmat de Q&A cu regizorul Dieter Schumann, moderată de Teo Zăbavă

21:00,500 de ani * - urmat de Q&A cu regizoarea Pamela Yates și producătorul Paco de Onis, moderată de Laura Orlescu

 

CinemaPRO


12:00,Mama Colonel  -

13:30,Poeta -

15:30,Chipuri, locuri -

17:30,Așteptnd girafele * - urmat de Q&A cu regizorul Marco de Stefanis, moderată de Petra Dobruska și Mugur Grosu

20:00,Cealaltă parte a tuturor lucrurilor * - urmat de Q&A cu regizoarea Mila Turajlic, moderată de Alexandru Solomon

 

Cinemateca Eforie


11:30,Procesul: Rusia vs. Oleg Sențov * - urmat de Q&A cu Ada Solomon, producător de film

13:30,Petrecerea * - urmat de Q&A cu regizoarea Alexandra Wesolowski, moderată de Petra Dobruska

15:30,Primăvară cambodgiană * - urmat de Q&A cu regizorul Chris Kelly și protagonistul Venerabilul Luon Sovath, moderată de Doru Toma

18:30,Mamă copil * - urmat de Q&A cu regizorii Yael Kipper și Ronen Zaretzky, moderată de Andreea Bragă (Centrul Filia)

21:00,Queercore * - urmat de Q&A cu regizorul Yony Leyser, moderată de Vlad Levente Viski

 

Cinemateca Union 

10:30,Cinema Futures * - urmat de Q&A cu Michael Lobestein (secretar general al FIAF, director al Austrian Film Museum Viena), moderată de Raluca Durbacă
13:30,Fiecare zid e o poartă * - urmat de Q&A cu regizoarea Elitza Gueorguieva, moderată de Vanina 
15:30,Un sentiment mai nălțător dect iubirea  * - urmat de Q&A cu regizoarea Mary Jirmanus Saba, moderată de Mona Nicoară
18:00,Epoci picturale * - 
21:00,Dawson City: timp nghețat * - urmat de Q&A cu regizorul Bill Morrison, moderată de Mona Nicoară