Invitații dezbaterilor OWR 11 - Sâmbătă, 24 martie

Ca în fiecare an, la One World Romania avem scurte dezbateri programate după majoritate proiecțiilor din festival. Mai jos, regăsiți lista completă a invitaților de sâmbătă, 24 martie:

ARCUB

16:30,Asalt la ceruri – urmat de Q&A cu Nic Dobrei, lector, Facultatea de Științe Politice, SNSPA, moderat de Mona Nicoară

18:30,Înainte ca tălpile mele să atingă pământul  * - urmat de Q&A cu regizoarea Daphni Leef, moderat de Mona Nicoară

21:00,Tranzit Havana * - urmat de Q&A cu regizorul Daniel Abma, moderat de Mona Nicoară

 

Cinema Elvire Popesco 

10:30,Adunarea – urmat de Q&A cu Andrei Panțu, editor al Revistei Române de Științe Politice și Camil Pârvu, conferențiar  la Facultatea de științe politice UB, moderat de Boglarka Nagy

13:00,Festivalul filmului pentru sate

13:00,Fals tratat de intimitate: Horia Flămându

13:00,Fapt divers

13:00,Ursul

13:00,După 20 de ani 

13:00,Noi la cinci ani  - urmate de Q&A cu Adina Brădeanu

15:30,Copilărie * - urmat de Q&A cu fiica regizoarei, Maria Katharina Myklřen Hustad, moderat de Iulia Georgescu (Asociația GhepART)

18:00,Queerama * - urmat de Q&A cu regizoarea Dasiy Asquith, Florin Buhuceanu (ACCEPT), moderat de Andrei Rus

20:00,Într-un prezent intens  * - urmat de Q&A cu jurnalistul Bernard Guetta, moderat de Alexandru Solomon

 

Cinema Muzeul Țăranului 

11:00,Fiicele partidului -

13:30,Fetele nu zboară * - urmat de Q&A cu regizoarea Monika Grassl, moderat de Boglarka Nagy

16:00,Nimic nu va mai fi ca înainte * - urmat de Q&A cu regizorii Lukas Kokes și Klara Tasovska, moderat de Adina Brădeanu

18:30,Copiii libertății * - urmat de Q&A cu regizorul Lucio Bassadone, moderat de Adina Brădeanu

21:00,Ultimii bărbați din Aleppo – urmat de Q&A cu Hari Bucur-Marcu, expert securitate internationala

 

Cinemateca Eforie

12:00,Despre tați și fii * -

15:00,Atelier de conversație * - urmat de Q&A cu Mircea Toma

17:30,În stradă – urmat de Q&A cu Andrei Crăciun, jurnalist Recorder.ro, moderat de Boglarka Nagy

20:00,Noul nostru președinte * - urmat de Q&A cu regizorul Maxim Pozdorovkin, moderat de Marian Voicu (Frontline Club)

 

Cinemateca Union 

11:00,Meteoriți * -

13:30,Cinema Futures -

16:30,Portavoce * - urmat de Q&A cu realizatorii Ruxandra Gubernat, Marcel Schreiter și Henry Rammelt, moderat de Andrei Rus

18:30,Sânge și nisip  * - urmat de Q&A cu regizorii Matthias Krepp și Angelika Spangel, moderat de Doru Toma

21:00,Pierduți în fumul bătăliilor * - urmat de Q&A cu regizoarea Nora Lam și producătorul Peter Yam, moderat de Cosmin Pojoranu (Funky Citizens)