Invitații dezbaterilor OWR 11 - Duminică, 25 martie


Ca în fiecare an, la One World Romania avem scurte dezbateri programate după majoritate proiecțiilor din festival. Mai jos, regăsiți lista completă a invitaților de duminică, 25 martie:

ARCUB

11:00,Nu e bine să vorbești  * - Q&A cu Iaromira Popovici (jurnalist), moderat de Mona Nicoară

13:30,Absent fără voie

16:00,Copilărie * - Q&A cu Maria Katharina Myklřen Hustad (fiică regizoarei), moderat de Adina Brădeanu

 

Cinema Elvire Popesco 

11:00,Luptă la capătul nopții -

17:00,Sânge și nisip  * - Q&A cu regizorii Matthias Krepp și Angelika Spangel, moderat de Alexandru Solomon

19:30,Atelier de conversație * -

21:30,Așteptând soarele -

 

Cinema Muzeul Țăranului 

11:30,Adunarea – Q&A cu Claudiu Crăciun, lector la SNSPA, Oana Oana Băluță, conferențiar la Facultatea de Jurnalism şi Ştiinţele Comunicării UB și Victoria Stoiciu, coordonator de program la Fundația Friedrich Ebert, moderat de Petra Dobruska

14:00,Portavoce * - Q&A cu regizorii Ruxandra Gubernat, Marcel Schreiter și Henry Rammelt, moderat de Laura Orlescu

16:00,Pierduți în fumul bătăliilor * - Q&A cu regizoarea Nora Lam, producătorul Peter Yam, moderat de Andrei Rus

18:30,Înainte ca tălpile mele să atingă pământul  * - Q&A cu regizoarea Daphni Leef, moderat de Andrei Rus

21:00,În stradă – Q&A cu Andrei Crăciun (jurnalist Recorder.ro), moderat de Mona Nicoară

 

CinemaPRO

12:00,Noul nostru președinte * - Q&A cu regizorul Maxim Pozdorovkin, moderat de Mona Nicoară

14:00,Întoarcerea președintelui în Madagascar * - Q&A cu regizoarea Lotte Mik-Meyer, moderat de Victor Ilie (RISE Project)

16:00,Ultimii bărbați din Aleppo * - Q&A cu Diana Dragoș (OIM), moderat de Laura Orlescu

18:30,Filmul câștigător al Premiului Liceenilor – The Other Side of Everything

21:00,Despre tați și fii * -

 

Cinemateca Eforie

11:00,Judecătoarea de instrucție * - Q&A cu Mădălina Vlase, judecător, vice-președinte Judecătoria Sectorului 5, moderat de Doru Toma

13:30,Karl Marx City * - Q&A cu Hartmut Rank, director Programul Statul de Drept Europa de Sud-Est al Fundației Konrad Adenauer, moderat de Doru Toma

16:00,Procesul * - Q&A cu regizorii Claudiu Mitcu și Ileana Bîrsan, moderat de Alexandru Solomon

18:30,Licu, o poveste românească * - Q&A cu regizoarea Ana Dumitrescu, protagonistul Licu, moderat de Adina Brădeanu

21:00,Chipuri, locuri -

 

Cinemateca Union 

11:00,Armata goală a împăratului mărșăluiește în continuare -

13:30,Pavlenski - om și voință  * - Q&A cu Larisa Crunțeanu, moderat de Alexandru Solomon

16:00,Procesul: Rusia vs. Oleg Sențov -

18:00,Copiii libertății * - Q&A cu regizorul Lucio Bassadone, moderat de Doru Toma

20:30,Sfânta patroană a portului * - Q&A cu Andreea Lupașcu, expert refugiați (CNRR), moderat de Doru Toma