OWR on tour 2013

Ca in fiecare toamna si anul acesta am pornit cu filmele prin tara. In luna noiembrie ne plimbam prin 9 orase din Romania si prin Chisinau cu 18 de filme prezentate in primavara la festival.

Daca vreti sa stiti pe unde ne putem intalni, consultati programul caravanei.

CLUJ NAPOCA | 1 – 3 noiembrie | Cinema Victoria
1 noiembrie
16:00 – The Reluctant Revolutionary
18:00 – The CleanersOn decency

20:00 – The Act of Killing

2 noiembrie
16:00 – Odessa
18:00 – The New Watchdogs
20:30 – The Brussels Business

3 noiembrie
16:00 – The KidFortress
18:00 – Dupa tacere
20:30 – Documentarian

TIRGU MURES | 6 – 10 noiembrie | Festivalul AlterNative | Palatul Culturii
6 noiembrie
17:00 The CleanersThe Brussels Business

10 noiembrie
15:30 The Act of KillingThe Bed is BrokenOn decency

BUZAU | 8 – 9 noiembrie | Liceul Pedagogic Buzau, amfiteatru
8 noiembrie 
15:00 – The KidAnatomy of a Departure
17:00 – The Reluctant Revolutionary

19 noiembrie
15:00 – Revision
17:00 – Forbidden Voices

MIERCUREA CIUC | 13 – 15 noiembrie | Muzeul Secuiesc al Ciucului, galerie, etaj 1 | Str. Kossuth Lajos, nr. 12
13 noiembrie
Odessa
The Cleaners | The Brussels Business

14 noiembrie
The Bed is Broken | On Decency
Forbidden Voices

15 noiembrie
Anatomy of a Departure
The Sheik and I

RESITA | 13 – 15 noiembrie | Colegiul National Traian Lalascu | B-dul Al. I. Cuza, nr.7
13 noiembrie
Anatomy of a Departure
Forbidden Voices

14 noiembrie
The Bed is Broken | On Decency
The Punk Syndrome

15 noiembrie
The Reluctant Revolutionary
The Cleaners
The Brussels Business

ORADEA | 15 – 16 noiembrie | Universitatea Crestina Partium, Sala Festiva | Str. Primariei, nr. 27
15 noiembrie 
18:00 – The Reluctant Revolutionary
19:30 – Revision

16 noiembrie
17:00 – Dupa tacere
19:00 – The Brussels Business

SFANTU GHEORGHE | 15 – 17 noiembrie |
15 noiembrie
Odessa
Revision

16 noiembrie
The Reluctant Revolutionary
The Brussels Business

17 noiembrie
Dupa tacere
aici…adica acolo

IASI | 20 – 24 noiembrie | Festivalul de film documentar DOC EST 2013, Cinema Arthouse Center

20 noiembrie
16:00 –Documentarian
17:30 – Anatomy of a Departure

21 noiembrie
18:00 –  The New Watchdogs

23 noiembrie
14:00 –  Forbidden Voices

24 noiembrie
12:00 –  On Decency
13:00 – The Bed is Broken
16:30 – Dupa tacere

TIMISOARA | 22 – 23 noiembrie | Universtitatea de Vest, Aula Magna 

22 noiembrie
17:00 – The Punk Syndrome
19:00 – Documentarian

23 noiembrie
17:00 – Revision
19:00 – The Sheik and I

CHISINAU | 22 – 23 noiembrie | Cinema Odeon, in colaborare cu Festivalul International de Film Documentar Cronograf

22 noiembrie
19:00 – The Bed is Broken | Odessa

23 noiembrie
15:00 – Forbidden Voices